Єдина в Україні оленяча ферма 

    Єдина в Україні оленяча ферма знаходиться в Хустському районі, Закарпатської області, недалеко від села Іза. 

    Створена ферма ще в 1987 році на базі колишнього радгоспу, куди привезли плямистих оленів із Росії. Розводять оленів з метою отримання пантів - молодих незакостенілих рогів, з яких виготовляють медичний препарат пантокрин (використовуюється при перевтомі, неврастенії, неврозах, слабкому серцевому м'язі, гіпотонії, для підвищення працездатності).

    На сьогодні господарство займає 57 гектарів землі куди входить частина лісу, річка і галявина. Вся територія обтесена високою дротяною огорожею. На фермі налічується понад 200 особин плямистих оленів. Влітку олені випасаються, а взимку їх годують зерном та сіном. Маленьких оленят годує матір двічі на день, корми вони починають їсти через декілька місяців.

    На фермі можна погодувати оленів купленими на місці сухариками, погладити тварин, пофотографуватись, але тільки через огорожу. Хоч це і миролюбиві тварини, але можуть штовхнути людину передніми ногами на 15 метрів. Якщо планувати поїздку на ферму в червні-липні, то можна побачити самців із пантами, в серпні місяці - новонароджених оленят.

Write a comment

Comments: 0